МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2017-11-16
Відбулась розширена нарада лісівників Миколаївщини...далі
2017-09-15
Привітання Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з Днем працівника лісу...далі
2017-09-15
Привітання заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з Днем працівника лісу...далі
2017-09-15
Шановні працівники, ветерани лісового господарства Миколаївщини, друзі лісу!...далі
2017-08-15
Держлісагентство оприлюднило для громадського обговорення проект Стратегії реформування лісового та мисливського господарства...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
Корисні властивості лісу для відпочинку

ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ОЧАКІВЩИНИ

2012-07-02

Справжньою перлиною Очаківської землі є Кінбурнська коса. Цей півострів насичений великою кількістю привабливих місць для відпочинку серед соснових лісів, ковилових степів, солоних озер, чистого морського повітря, великої кількості червонокнижних птахів та рослин. Значна частина коси підпорядкована державному підприємству «Очаківське лісомисливське господарство». Після відвідин унікальних місць Кінбурна залишаються  приємні спогади про його краєвиди. Усі ці місця оголошені тепер територією національного природного парку «Білобережжя Святослава».


Якщо подивитися на Кінбурнський ліс з висоти пташиного лету – посеред піщаних просторів він видається справжньою прикрасою, котру ніби хтось кинув у степу. Поблизу села Василівка виявлено два поселення скіфських часів. Казковий краєвид Василівського лісництва, неповторні пахощі різнотрав’я, високі піщані кучугури, прохолодна вода, пташині співи – усе це чекає на гостей Кінбурна.
Урочище «Ковалівка»: підтримує існування багатьох рідкісних видів,  що знаходяться під охороною. Типове водно-болотне угіддя. Тут гніздяться качки, лебеді, кулики, лисухи. Озера і їх побережжя використовують як кормовий біотоп кулики, чайки. Як місця відпочинку – багато перелітних птахів водного комплексу, серед яких чаплі, гуси, качки.
Урочище «Ковалівська сага»: його ландшафт є унікальним для півдня України, це елемент азонального лісостепу. Такі залишки вільшників збереглися в пониззях Дніпра,  і тільки на Кінбурнській косі вони розташовані вдалині від берегів Дніпра. Це природний біотип, що постійно самовідновлюється.
Урочище «Біла хатка»: назва цієї місцевості походить від хатинки, яку збудували рибалки на рибацькому стані для ночівлі, сушіння одягу та інших цілей. Місцевість багата на солоні озера, дно яких вкрите суцільним  товстим прошарком білувато-рожевої солі. Саме тут містяться одні з найдавніших у світі розробок самосадної солі, яку добували ще скіфи і греки понад два тисячоліття тому.
На базі Василівського лісництва на вас чекає дендропарк, який налічує 35 видів деревних та чагарникових порід. У Кінбурнському лісництві є  звіринець, де можна побачити представників фауни коси та інших місць планети - диких кабанів, страуса Ему, верблюда Барона, качок, муфлонів, вовка тощо.


Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: MOULMG@meta.ua

Все права защищены © 2009 - 2017 Mikolaivlis.mk.ua