МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-01-19
Володимир Бондар: «Завдяки лісовим рейдовим бригадам незаконні рубки ялинок, у порівнянні з минулим новорічним періодом, зменшилися вдвічі»...далі
2018-01-16
Володимир Бондар: «Хвора людина, щоб вилікуватися, інколи, не може обійтися без оперативного втручання. Так само і ліс, як живий організм, іноді потребує оперативного втручання»...далі
2018-01-10
Держлісагентство: у 2017 році відновлено лісів на площі, яка дорівнює 74,5 тис. футбольних полів...далі
2017-12-30
Шановні колеги!...далі
2017-12-30
Шановні працівники і ветерани лісогосподарських підприємств Миколаївщини! Колеги! Друзі лісу!...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Чи важко жити в злагоді з природою?
2013-07-23
Ліс - це особливий, безкінечно добрий і щедрий організм, який не просить нічого для підтримки свого існування й великодушно розсипає продукти власної життєдіяльності. Урочище «Лабіринт» засноване знаменитим В. П. Скаржинським - особливий куточок Миколаївщини, який потребує підтримки і шанобливого ставлення тих, хто його відвідує.
Той, кому пощастило побувати у Трикратському лісі й милуватися природою мабуть не замислювався, що без дбайливого догляду краса дарована природою і людськими руками навряд чи витримала б впливу цивілізації.
За Віктора Петровича Скаржинського, знаменитого лісівника, ліс охороняли черкеси. На конях, вони щодоби чергували навколо зеленого масиву з нагайками. Сьогодні вже ніхто не їздить на конях по лісі, тим більше з нагайками. Більшість з відвідувачів - порядні і цивілізовані, закохані в природу. Приходять в ліс щоб відпочити. Та на жаль, є і такі, які нехтують елементарними правилами поведінки в лісі. Слід зазначити, що лісівники за допомогою наочної агітації, розміщеної у найбільш улюблених місцях відпочинку, звертаються до всіх з проханням поводитися пристойно на землях держлісфонду. «Збережемо ліс», «Охороняйте навколишнє середовище», «Збережемо ліс для майбутніх поколінь», «Бережіть ліс від вогню» - ось лише деякі заклики, які красномовно волають до туристів з плакатів та бігбордів.
Лісівники, дбаючи про затишний відпочинок відвідувачів, на території лісового масиву збудували невеличкий пункт відпочинку, використавши при цьому природні матеріали. Поруч з ним стояла згоряна верба, яка постраждала від удару блискавки, в результаті чого утворилося величезне дупло. Постраждале дерево з понівеченим гіллям стало окрасою над р. Арбузинка, яка протікає через лісовий масив, бо мало якусь чудернацьку архітектурну красу привертаючи до себе увагу відвідувачів. Але в дупло почали закидати відходи від їжі, сміття. Навколо стали роїтися мухи. Очищувати дупло - справжня мука. Тяжко зрозуміти, якими мотивами керуються люди, які вчиняють так. Вандали, які поводяться у храмі природи, як дикі варвари. Це лише одне дерево - єдине дупло, яке уособлює у собі відношення людини до усього живого. Чи можна бути спокійними свідками такого акту знищення, безмовними свідками? Ні. А ви можете?..
Ф. П. Жулай писав:
Рубають ліс на Півдні України
Та був би ліс пташинії гаї
Рубають не чужинці - лиходії
А з діда, прадіда свої
Тож, давайте будемо господарями своєї землі і пам’ятати про те, що природа - найкращий з лікарів і велике щастя - це бути з природою, бачити її, розмовляти з нею. Бережіть ліс від пожеж та браконьєрства і від самих себе.
О. І. Павленко, майстер лісу Прибузького лісництва ДП «Вознесенське ЛГ».

На знімках: урочище «Лабіринт».

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: MOULMG@meta.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.mk.ua
ремонт автостекла грузового автомобиля