Напрямки діяльності агентства лісових ресурсів України
Ключовими цілями та місією, що стоїть перед агентством, є забезпечення захисту, а також розведення та реконструкція лісових насаджень України. Лісокультурна й інша діяльність складається з великої кількості найрізнобічніших дій і різноманітних заходів, кінцева мета яких полягає в строгому виконанні завдань Держлісагентства України.
Лісові культури є штучно створеними насадженнями, висадженням яких займається агентство. Для цього використовуються сіянці, саджанці, живці дерев, а також чагарників. Нерідко використовується і такий спосіб, як висівання насіння.
Також лісокультурна діяльність охоплює штучне лісорозведення різноманітних культур на землях, де у минулому не було лісу в принципі. Додатково здійснюються різні заходи з захисту від поширення ерозійних процесів і поліпшення чинних умов довкілля на відповідних територіях.
За весь 2018 рік агентство поліпшило стан лісових культур на площі понад 9000 гектар, а доповнення новими культурами було здійснене майже на 2000 га. Не зважаючи на зниження в порівнянні з попереднім роком, відзначається зменшення суцільних рубок за статистичними даними Держлiсфонда. Завдяки цьому ми можемо спостерігати стійке поліпшення та розвиток природного лісового середовища на розгляданих територіях.
Охорона та захист лісів
Один з ключових напрямів лісогосподарської діяльності агентства, для якого нерідко оформляється окремий банківський кредит, — боротьба зі шкідниками та захист лісів від хвороб. Завдяки такому підходу та запобіганню розмноження потенційних шкідників лісу, а також інших небезпечних хвороб, покращується природний склад лісових ресурсів.
З метою підвищення захисту лісів і безпеки для дерев, агентство постійно розробляє та впроваджує нові хімічні засоби, а також методики ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами лісу. Біологічні засоби розробляються таким чином, щоб їх було дозволено використати у місцях, де через потенційну загрозу для лісокультур заборонені слабо агресивні хімічні варіанти.
Також ми додатково сприяємо екологічно-просвітницькій діяльності та здійснюємо пропаганду захисту лісів серед молоді, формуючи дбайливе відношення до лісів і навколишнього природного середовища.
Під час останнього проведеного огляду лісів у кількості понад 30 тисяч гектар насаджень, було виявлено багато пошкоджень через шкідників і різноманітних хвороб лісу. З метою усунення наслідків і поліпшення складу дерев, постійно проводяться санітарно-оздоровчі заходи, а також вирубування пошкодженої деревини, коли інші методи більше не є ефективними.
Фінансово-економічна діяльність
За увесь 2017 рік до зведеного бюджету було сплачено понад 228 млн гривень податків. Це на 40 млн гривень більше попереднього року. У державну казну при цьому було сплачено 162 млн гривень, а до місцевого бюджету — майже 66 млн гривень. При цьому було сплачено Єдиного соціального внеску у розмірі 64 млн гривень.
Завдяки таким фінансовим результатам діяльності, агентству був наданий спеціальний безвідсотковий кредит, який відкрив шляхи для досягнення нових місій і цілей, дозволяючи ще ефективніше виконувати поставлені перед агентством завдання.